Stowarzyszenie
Klub Golfowy
"First Warsaw Golf & Country Club"

Partnerzy

Witamy wszystkich golfistów - a przede wszystkim członków First Warsaw Golf & Country Club, w archiwum i kalendarium wydarzeń ubiegłych sezonów. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje oraz wiadomości jakie do tej pory były publikowane na łamach naszego serwisu.


Klubowy Puchar Polski

W zakończonym sezonie po raz pierwszy rozgrywana była kategoria rankingowa o nazwie Klubowy Puchar Polski. Wliczały się do niej punkty zdobywane przez wszystkich klubowiczów, a dokładnie pięć najlepszych wyników, uzyskanych przez każdego klubowicza w turniejach rankingowych o różnej kategorii (super, I, II, III, IV) oraz ewentualne punkty za udział w turnieju Citi Handlowy PZG Masters.

ZDOBYLIŚMY TEN PUCHAR!!!

serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili, a szczególnie Mateuszowi Jędrzejczykowi, który nota bene wygrał także w kategorii głównej mężczyzn i mężczyzn 19 -34 oraz Billowi Carey'owi.

Mateusz i Bill w ostatnim turnieju, w Masters, zajęli odpowiednio: Mateusz pierwsze a Bill drugie miejsce, a to pozwoliło na wygranie Pucharu Polski. Nasz klub przeszedł więc do historii polskiego golfa zdobywając PIERWSZY w historii PUCHAR POLSKI.

W imieniu członków naszego klubu puchar odebrała Ela Panas, której zajmowane miejsca w turniejach także dodawały punktów naszemu klubowi.

Jeszce raz serdecznie dziękujemy. i mamy nadzieję, że utrzymamy ten puchar w nowym sezonie 2013.

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Mariusz Czerkawski o hokeju i golfie

W tym tygodniu do księgarni trafiła książka "Życie na lodzie" - fascynująca historia polskiego sportowca. W wywiadzie-rzece, Mariusz Czerkawski opowiada o swoim życiu dziennikarzowi sportowemu Wojciechowi Zawiole, zaczynając od pierwszych spotkań z lodem na osiedlowym lodowisku w Tychach, aż po wejście do świata zawodowego hokeja najlepszej ligi świata - NHL i zakończenie kariery w 2008 roku.

Choć w niewielkim zakresie, to w książce pojawia się też wątek gry w golfa. Bo jak twierdzi sam Czerkawski dostał drugie życie w tej golfowej rywalizacji, a sam golf dał mu poczucie, że ma drugą dyscyplinę, o której ciągle myśli: układa treningi, planuje turnieje.

Najbliższe spotkanie z Mariuszem Czerkawskim i Wojciechem Zawiołą odbędzie się 24 września o godz. 18.00 w warszawskim Empiku Junior. Kolejne - podczas Krakowskich Targów Książki, 27 października o godz. 16.30- 17.30.

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Nasi na 5 (2 + 3)

Zakończyły się Citi Handlowy XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn, rozegrane na polu Rosa Private Golf Club. Tytuł mistrza Polski zdobył Mateusz Gradecki (213 uderzeń) z klubu Toya Golf & Country Club we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy powtórzenia sukcesu z ubiegłego roku.

Na drugim i trzecim miejscu stanęli członkowie naszego klubu. Wicemistrzem został Bill Carey (218 uderzeń), a na trzecim miejscu zakończył turniej Mateusz Jędrzejczyk ( 223 uderzenia). Poza indywidualnymi punktami obaj zdobyli punkty dla naszego klubu.

Gratulujemy. I oby tak dalej, bo przecież przed nami turniej Citi Handlowy PZG Masters na Lisiej Polanie.

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC

Mistrzostwa Polski grupy A

Zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Polski grupy A. W tym roku nie udało się utrzymać zeszłorocznego czwartego miejsca. Drużyna ostatecznie zajęła szóste miejsce przegrywając z drużyną Binowo Park Golf Club.

Graliśmy w składzie:

Konkurencja w tym roku była bardzo duża, poziom wszystkich graczy bardzo wysoki, pojedynki wyrównane i nie obyło się bez niespodzianek.

Dziękujemy z walkę i do następnego roku.

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Przez trzy dni trzymajmy kciuki

Już za tydzień, od 26 do 29 lipca, nasza reprezentacja klubowa składzie:

rozegra walkę o mistrzowski tytuł na polu Toya Golf & Country Club w grupie mistrzowskiej Citi Handlowy XI Klubowych Mistrzostw Polski. Jak co roku wystawiamy najsilniejszy możliwy skład z nadzieją, że koledzy wywalczą wysokie miejsce. I jak co roku trzymać będziemy kciuki.

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Binowo Gościło Mid-Amatorów

Tym razem na polu w Binowie gdzie zawsze zawody cieszą się dużym zainteresowaniem odbył się w dniach 22-24.06.2012 turniej PZG Citi Handlowy X Mistrzostwach Polski Mid-Amatorów.

Nasz kolega Włodek Stańczak zajął TRZECIE miejsce i " zarobił " też punkty dla naszego Klubu!!!

A tak grał poszczególne rundy: Runda I -75 Runda II -79 Runda III -72 co ogółem dało 226 uderzeń . Świetny wynik , a trzeba podkreślić , że poziom rozgrywek był wysoki i "walka " o miejsca na "pudle" trwała do ostatniego putta na 18-tym dołku!

Wtajemniczeni twierdzą, że to jeszcze nie koniec możliwosci golfowych Włodka! My nie mamy watpliwości i życzymy takich rund jak najwięcej.

Dobre rundy rozegrali też pozostali koledzy z klubu Michał Poniż pierwszego dnia - 76 , Witek Grzesiak -76 drugiego dnia Zbyszek Bujalski -79 trzeciego dnia.

Medaliści Citi Handlowy X Mistrzostw Polski Mid-Amatorów:

  1. David Parkinson (Lisia Polana)75 75 71 221
  2. Kasprowicz Michał (Wielkopolski KG) HCP 72 75 76 223
  3. Włodzimierz Stańczak (KG First Warsaw Golf & Country Club) 75 79 72 226

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Deszcz, Wiatr, Grad

W dniach 1-3 czerwca odbył się turniej kategorii I w DHL Global Forwarding Rankingu PZG "Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Seniorów" na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Aura nie dopisała.

Po pierwszym dniu prowadzenie objął nasz klubowy kolega Jan Musiolik - 76 uderzeń!. Warunki pogodowe tego dnia były bardzo trudne, padało i wiał bardzo silny wiatr. Dlatego wyniki poniżej 80-ciu uderzeń wzbudzały uznanie u pozostałych zawodników grających w turnieju.

Drugiego dnia pogoda była jeszcze gorsza, do deszczu dołączył grad. Organizatorzy postanowili przełożyć rozpoczęcie turnieju o dwie godziny.Tego dnia najlepszy wynik uzyskał Andrzej Bagiński (Sierra Golf Club) - 80 uderzeń.

Ostatecznie zawody wygrał Henryk Konopka z klubu Tokary Golf Club- 233 uderzenia (71 ostatniego dnia!- jeden poniżej PAR !!), drugi był Ryszard Sobiesiak (Toya Golf & Country Club Wrocław) - 240 uderzenia, a Jan Musiolik zajął trzecie miejsce również z 240-ma uderzeniami. O kolejności miejsc decydował wynik z trzeciej rundy.

Janowi GRATULUJEMY miejsca i punktów do rankingu dla naszego Klubu!

Kobiety także walczyły z polem i pogodą. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła nasza klubowa koleżanka Ela Panas, miała siedem uderzeń straty po dwóch dniach. Ostatniego dnia odrobiła tę stratę, uzyskała najlepszy wynik w rundzie trzeciej i tym samym zwyciężyła. Gratulacje!

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Punkty dla Siebie i dla Klubu

Gradi Golf Club" i rozegrany tam turniej z cyklu Mid Amateur, który odbył się 14-15 kwietnia tym razem przyniósł zwycięstwo naszemu klubowemu koledze Jackowi Kubickiemu. Ten wytrawny golfista po pierwszym dniu objął prowadzenie uzyskując 74 uderzenia. Drugiego dnia, jak sam powiedział: "trochę poniosły mnie nerwy, a do tego było zimno, lało i wiało". Te warunki sprawiły, że wynik był gorszy (83), ale wystarczył by wygrać turniej sumą uderzeń 157.

Jednocześnie Jacek zdobył punkty dla naszego klubu w rankingu o nazwie "Klubowy Puchar Polski". Jest to nowy ranking, wprowadzony od tego sezonu przez PZG. Polega na tym, że każdy zawodnik, który zdobywa punkty rankingowe indywidualnie jednocześnie zdobywa je dla własnego klubu. Liczy się pięć najlepszych wyników każdego zawodnika, który zagra w turniejach rankingowych kat I, II, III i IV.

Jackowi gratulujemy i zachęcamy wszystkich do gry w Turniejach Rankingowych.

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Kolejna Dobra Wiadomość!

Nasi Koledzy Grzesiek i Kuba Zawada - czyli ojciec i syn na turnieju "Mistrzostwa Par 2012", który odbył się w Binowie zajęli fantastyczne II Miejsce z wynikiem 148 uderzeń !!!

Po pierwszym dniu z wynikiem 75 uderzeń zajmowali IV miejsce.Także było o co walczyć... Od Grzesia wiemy, że: organizacja turnieju była super, pole bardzo dobrze przygotowane, pogoda była zmienna (pierwszego dnia było słonecznie a drugiego trochę padało) i co najważniejsze udało się pokonać wielu dobrych zawodników :)

Należy też zauważyć,że Włodek Stańczak i Adam Guz zajęli IV Miejsce z wynikiem 149 uderzeń.

Wszystkim Serdecznie Gratulujemy !!!

Przedstawiciel firmy Alcar, Zbyszek Zieliński nagradza zwycięzców AEZ Mistrzostwa Par 2012 Szałagana Romualda i Szałagana Jana (143 pkt), drugie miejsce Zawada Grzegorz i Zawada Jakub (148) oraz trzecie miejsce Kaczała Adrian i Chrzanowski Konrad (148). - z: Jan Szałagan i Zbigniew Zieliński

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC


Wiadomości z ostatniej chwili! Obie dobre!

pierwsza: przyszła wiosna, greeny czynne, gra się dobrze.

druga: a propos "gra się dobrze", to wspaniale zagrał w turnieju na Lisiej Polanie członek naszego Klubu Mariusz Czerkawski. Wynik - 73 brutto! Wygrał turniej! A to dopiero początek sezonu.

Gratulujemy!


Składki członkowskie za sezon 2012

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Zbliża się powoli nowy sezon golfowy 2012, czas opłacić roczną składkę klubową.

Aktualna, ustalona przez Walne Zebranie Członków Klubu wynosi:

Składki za sezon 2012 należy wpłacić na konto klubu:

Klub Golfowy "First Warsaw Golf and Country Club"
Kredyt Bank SA, III o/Warszawa, filia nr 2
ul. Foksal 16, 00-372 Warszawa
No. 29 1500 1126 1211 2011 2665 0000

Po wpłynięciu opłaty na konto bankowe przekazujemy składkę do PZG - po zaksięgowaniu jej przez PZG, gracz pojawi się w bazie handikapowej. Wtedy też zostanie złożone zamówienie na wykonanie karty handikapowej gracza.

Chcemy zwrócić uwagę, że procedura ta wymaga czasu i nie da jej się przyspieszyć, może to trochę potrwać zanim gracz pojawi się w Centralnej Bazie Handikapowej PZG.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie: zapisy

Z golfowym pozdrowieniem
KG FWG&CC
 Statut | Informacje  | Kontakt   Stowarzyszenie Klub Golfowy FWG & CC

Copyright © 2006-2014 by bpytloch ™
Wszelkie prawa zastrzeżone!
425670